اختراعات جدیدی که دنیا را به جای بهتری تبدیل می‌کنند

اختراعات جدیدی که دنیا را به جای بهتری تبدیل می‌کنند

شفقنا زندگی- زندگی ما می‌تواند به کمک ابزار‌های جدید بسیار راحت‌تر شود. از فیلتر‌های کوچک بینی گرفته تا جوراب‌های مخصوصی که وضعیت سلامتی نوزاد را کنترل می‌کنند و به پدر و مادر اجازه می‌دهند خواب آسوده‌ای داشته باشند.چنین اختراعاتی باعث می‌شوند نگرانی کمتری داشته باشیم و قدر وقت مان را بدانیم؛ و این دقیقاً همان چیزی است که در دنیای پرشتاب امروز به آن نیاز داریم.


یک‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۱۴۶ بازدید

اختراعات جدیدی که دنیا را به جای بهتری تبدیل می‌کنند

شفقنا زندگی- زندگی ما می‌تواند به کمک ابزار‌های جدید بسیار راحت‌تر شود. از فیلتر‌های کوچک بینی گرفته تا جوراب‌های مخصوصی که وضعیت سلامتی نوزاد را کنترل می‌کنند و به پدر و مادر اجازه می‌دهند خواب آسوده‌ای داشته باشند.

چنین اختراعاتی باعث می‌شوند نگرانی کمتری داشته باشیم و قدر وقت مان را بدانیم؛ و این دقیقاً همان چیزی است که در دنیای پرشتاب امروز به آن نیاز داریم.

در ادامه شما را با اختراعات جدیدی آشنا خواهیم کرد که دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می‌کنند.

۱- تور‌هایی که محیط زیست را عاری از زباله نگه می‌دارند

دستگاه Techno-Grabber ساخته شده تا محیط زیست را عاری از زباله نگه دارد. این ابزار از تور‌های پلاستیکی‌ای ساخته شده که قابل استفاده‌ی مجدد هستند. دنیای ما به این وسیله نیاز دارد و استفاده از آن بسیار ساده است.

۲- فیلتر‌های هوای بینی

این ابزار که Duo نام دارد یک فیلتر جدید و راحت است که صرفاً در داخل بینی قرار می‌گیرد. از هر ۱۰ نفر در دنیا ۹ نفر در هوای آلوده نفس می‌کشند و این ابزار کوچک ساخته شده تا تغییری در این وضعیت ایجاد کند.

این محصول ما را نه تنها در برابر آلودگی هوا، بلکه در برابر مواد حساسیت زا و دیگر ذرات مضر موجود در هوا هم حفظ می‌کند.

۳- یک جوراب هوشمند برای حفظ سلامتی نوزادان

پدر و مادر‌ها همیشه در تلاش اند تا سلامتی نوزاد خود را حفظ کنند، به همین خاطر مخترعین یک جوراب هوشمند با قابلیت کنترل وضعیت سلامتی نوزادان در شب ساخته اند. این جوراب سطح اکسیژن و ضربان قلب نوزاد را تحت نظر می‌گیرد.

هر زمان که نوزادتان واقعاً به شما نیاز داشته باشد این ابزار یک نوتفیکیشن برای شما ارسال می‌کند، در نتیجه می‌توانید آسودگی خیال بیشتری داشته باشید.

۴- خانه‌های چاپ سه بعدی برای افراد بی خانمان و فقیر

روشی متفاوت برای ساخت خانه. خیریه‌ی New Story این روش را به کار گرفته تا به مشکل جهانی بی خانمانی پایان دهد. مخترعین می‌گویند روش‌های سنتی ساختمان سازی هرگز پاسخگوی نیاز رو به رشدی که در حال حاضر برای مسکن وجود دارد نخواهد بود، به همین دلیل آن‌ها یک روش سریع چاپ سه بعدی به وجود آوردند که با آن خانه‌های باکیفیتی تولید می‌کنند.

۵- فیلتری که هوای ماشین را از آلاینده‌ها و مواد حساسیت زا پاک می‌کند

با فیلتر Tesla می‌توانید هر جایی که با ماشین می‌روید هوای تازه به همراه داشته باشید. این دستگاه را در هر جایی از ماشین می‌توان قرار داد و اندازه‌ی بزرگی هم ندارد. این فیلتر از فناوری روشن و خاموش خودکار هم برخوردار است که یک مزیت محسوب می‌شود. فیلتر Tesla هوا را از مه دود، مواد حساسیت زا، مایت‌های گرد و غبار، آلاینده‌ها و دیگر مواد مضر پاک می‌کند.

۶- یک شارژ و ضدعفونی کننده با اشعه فرابنفش بدون سیم

این وسیله بسیار مفید و کاربردی است، چون ما تلفن همراه مان را با خود به همه جا می‌بریم، از وسایل نقلیه عمومی گرفته تا دستشویی و آشپزخانه. این شارژر را می‌توانید همه جا با خود ببرید، چون بدون سیم است و حتی می‌تواند تلفن همراه تان را ضدعفونی کند. با این وسیله از آلودگی‌ها بسیار بیشتر در امان خواهید بود.

۷- یک ضدعفونی کننده توالت قابل حمل

این دستگاه اولین ضدعفونی کننده‌ی هوشمند و قابل حمل توالت است. با این وسیله در هر مکان و زمانی می‌توانید از تمیز بودن توالتی که از آن استفاده می‌کنید مطمئن شوید. این ابزار باکتری‌های روی توالت فرنگی را در عرض تنها ۱۲۰ ثانیه از بین می‌برد. به علاوه، استفاده از آن ساده است و ضد آب هم هست.

۸- یک قطب نما که آدم‌ها را حتی بدون اینترنت پیدا می‌کند

گاهی وقتی با گروهی از دوستان مان به جشنواره یا کنسرتی می‌رویم نمی‌توانیم از تلفن همراه مان برای پیدا کردن آن‌ها کمک بگیریم، چون یا شارژش تمام شده یا اینترنت ضعیف است. یک دستگاه قطب نما به نام LynQ Compass این مشکل را حل کرده است. این دستگاه دوستان و عزیزان تان را بدون نیاز به وصل شدن به اینترنت پیدا می‌کند. در ماجراجویی‌هایی مثل کوهنوردی یا راهپیمایی، این قطب نما می‌تواند بسیار مفید باشد و مانع گم شدن تان شود.

۹- یک ژاکت که با نور خورشید شارژ می‌شود و بدن را گرم نگه می‌دارد

این ژاکت از یک پارچه‌ی بسیار واکنشی مخصوص ساخته شده است. این لباس در برابر هر منبع نوری‌ای که قرار بگیرد می‌تواند در تاریکی بدرخشد. از این ژاکت می‌توانید هنگام دویدن استفاده کنید، حتی اگر هوا بارانی باشد، چون ضد آب است و هوا را به خوبی از خود عبور می‌دهد.

۱۰- یک ماشین لباسشویی به اندازه‌ی کف دست که با استفاده از فناوری فراصوت لباس‌ها را تمیز می‌کند

شستن لباس‌ها گاهی بسیار زمان بر است. این دستگاه لباس‌ها را با قدرت حاصل از فناوری فراصوت تمیز می‌کند. تولیدکنندگان این دستگاه می‌گویند با همه‌ی انواع پارچه سازگار است. پاکیزگی حاصل از این روش ماندگاری بیشتری دارد و لباس‌ها تمیز و تازه می‌مانند. این دستگاه را می‌توانید در سفر‌ها به همراه خود ببرید تا نگرانی‌ای از بابت ماشین لباسشویی نداشته باشید.

۱۱- یک گلدان هوشمند که احساس دارد

به لطف گلدان هوشمند Lua گل‌ها و گیاهان تان می‌توانند تبدیل به حیوان خانگی تان شوند و احساس خود را ابراز کنند. این دستگاه می‌تواند رطوبت خاک، میزان تابش نور و دما را اندازه گیری کند و ۱۵ نوع احساس مختلف را به نمایش درمی آورد تا بتوانید نیاز‌های گیاه تان را بفهمید.